Veeda unustamatu puhkus...

Lõuna – Eesti turismiklastri poolt välja antud märgisega “Siin on COVID-19 turvaline” kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid. Covid-19 – info.


MEIE TEGEVUSED

MILITAARNE PUHKUS

MUUSEUM

RIIGIKAITSE ÕPE

Meist

SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsiooni eelkäijana  asutati 29.09.2000.a Valgas Pikk tn 16 Püsiekspositsioon „Lõuna-Eesti Ühistöö“. Tema eesmärgiks oli isamaalise kasvatuse edendamine kodanikualgatuse korras ning näidata Lõuna-Eesti jõustruktuuride ajalugu ja tegemisi. Toonased koostööpartnerid on jäänud meie kaasteelisteks  tänaseni: Eesti Kaitsevägi, Kaitseliidu malevad, Kaitsepolitseiamet, Politsei-ja Piirivalveamet, Eesti ja Läti Päästeteenistus, Läti Politsei.

Tänase SA VIKP eesmärgiks  on pakkuda  Valga linnas  isamaalise kasvatuse ja kaitsetahte arendamisega seotud teadmisi ja teenuseid ning militaarses stiilis vabaaja tegevusi. Olulisel kohal on asutusel siseturvalisuse valdkonna presentatsioon kohapeal ja üritustel üle riigi.  Sihtasutus  tutvustab ja säilitab  ajaloopärandit oma rikkaliku ning ainulaadseima muuseumi koguga koostöös erinevate ametkondade ja kohalike omavalitsustega ning korraldab tööd noortega. Sellega on tegemist ühe omanäolisema muuseumiga kogu baltikumis. Õpilastel on võimalus osa võtta meisterdamise– ja ajalooringi tegemistest ning saada nõu ja juhendamist sõja-ajaloo uurimistööde koostamisel. Teemapark – muuseumina tegutsev SA VIKP on asutatud 13. juunil 2008 Valga Linnavolikogu otsusega ja 2. juulil 2008. aastal notariaalselt kinnitatud Valga linna poolt esitatud asutamisdokumendid.

Tagasiside

Jõudu ja vastupidavust isamaalise vaimu hoidmisel! Tänan suurepärase elamuse eest!


Ken - Marti Vaher
21.06.2011
Meie kodumaa vajab kaitset. Siin on tegemist toreda väljapanekuga kodumaa piiride kaitsmise ajaloost. Jõudu jätkamiseks!

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo
203.07.2012
Riigikogu riigikaitsekomisjon avaldab siirast tunnustust selle panuse eest, mida te annate Eesti kodumaa-armastuse ja riigikaitse olemuse õpetamisele ja tutvustamisele.
Riigikogu riigikaitsekomisjon